انتقاد شدید آیت‌الله علم الهدی از"کلاه پهلوی"

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه امروز در جبهه فرهنگی تهاجم دشمن فوق‌العاده خطرناک است، خاطرنشان کرد: وجود مقدس حضرت معصومه (س) به عنوان یک نسخه دفاعی باید مورد توجه باشد و این اصل فرهنگ سازی و بنیان گذاری شود.
علم الهدی وجود شخصیت حضرت معصومه (س) را الگوی عفت و حجاب زنان دانست و اضافه کرد: اگر قرار است شخصیت کریمه اهل بیت (ع) در فرهنگ سازی دهه کرامت مطرح باشد ظهور زنان بی‌حجاب با قیافه‌های نامناسب، بی‌احترامی به شخصیت حضرت معصومه (س) و مقابله با الگوی فرهنگی جامعه اسلامی است.
وی با طرح این سئوال مبنی بر اینکه آیا با وجود این منظره‌های فجیعی که در مسئله بدحجابی ظهور دارد ما می‌توانیم در قالب جشنواره‌ها فرهنگ سازی کنیم، خاطرنشان کرد: یکی از بهترین‌ راه‌های مبارزه با ناهنجاری‌ها فعالیت در برنامه‌های هنری، امکانات علمی و اندیشه‌ای است.
عضو مجلس خبرگان رهبری با ابراز تأسف و انتقاد شدید از اینکه امروز در جامعه ما هنر هفتم عقاید خلاف اسلامی را ترویج می‌دهد، اظهار کرد: متأسفانه هر دستی که در هنر هفتم فعالیت دارد به جای ترویج حجاب که نماد حضرت معصومه (س) است، ضربه بر پیکره حجاب جامعه می‌زند.
علم الهدی با انتقاد شدید از پخش سریال کلاه پهلوی اظهار کرد: آیا برای تبیین مسائل دوره رضاخان باید بی‌عفتی و بی‌حجابی را ترویج دهید؟
وی با اشاره به تصویب قانون عفاف و حجاب در سال ۸۵ تصریح کرد: متأسفانه برخی مسئولان پس از تصویب شش ساله این قانون تا به امروز هیچ اقدام خاصی برای اجرا نکرده‌اند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه مسئله بد حجابی و بی‌حجابی یکی از آسیب‌های مهم جامعه شده است، خاطرنشان کرد: در گذشته دلسوزان هشدار داده بودند این بدحجابی روزی به بی‌حجابی خواهد رسید، که متأسفانه امروز شاهد عملی شدن آن هستیم.
علم‌الهدی با اشاره به اینکه متأسفانه برخی دستگاه‌ها و ارگان‌ها این بدحجابی را رسمی می‌کنند، تصریح کرد: متأسفانه نیروهای فرهنگی و دستگاه‌های تبلیغی به جای آنکه مقابل بدحجابی ایستادگی کنند، طنز و خنده سازی و سرگرم سازی را ترویج می‌دهند.
وی با تاکید بر اینکه فرهنگ سازی حجاب در جریانات هنر اصلا وجود ندارد، اضافه کرد: این بی‌عفتی در حال توسعه است.
/ 0 نظر / 26 بازدید